Opis pokrycia dachowego EB1

Unikalne rozwiązanie dla tych, którzy preferują klasykę. Kształt opiera się na czeskiej tradycji i jest jednym z naszych najpopularniejszych produktów. Idealnie nadaje się do wymiany starych zużytych formatek dachowych o tym samym kształcie.

Dachowe pokrycie Ekoternit bardzo dobrze wytrzymuje wysokie temperatury w lecie i bardzo niskie temperatury w miesiącach zimowych. Nasze pokrycia dachowe jest również odporne na promieniowanie UV.

Pokrycie dachowe Ekoternit udowadnia nasze wieloletnie doświadczenie z wielostronnym i wysokiej jakości wykorzystaniem tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Jeśli zastanawiasz się nad najbardziej odpowiednim wyborem pokrycia dachowego, to wierzymy, że nasza oferta będzie dla Ciebie tym najlepszym wyborem.

Szczegóły produktu

Cechy i parametry techniczne pokrycia dachowego EB1

Wymiar 340×340 mm
Ciężar 0,77 kg
Grubość 5 – 6 mm
Liczba szt./ m2 13 szt. / m2
Odporność ogniowa grupa E
Minimalne nachylenie dachu 25°
Trwałość przewidywana długa trwałość, przekraczająca 30 lat
Przeznaczenie wszystkie konstrukcje dachowe z pełnym deskowaniem
Kolor czarny, grafitowy, szary, czerwony

Montaż

Pokrycie dachowe Ekoternit układa się na pełnym deskowaniu. Zalecamy podłożyć pod spód folię dyfuzyjną lub inną izolację. Zalecamy zapewnić wentylację przestrzeni na poddaszu.

Układanie tego pokrycia dachowego jest takie samo, jak w przypadku pokrycia dachowego z eternitu lub dachów łupkowych, nawet, jeżeli są zainstalowane śniegołapy.

Mocowanie formatek dachowych jest trzypunktowe, a więc za pomocą 2 szt. gwoździ, najlepiej miedzianych o długości 40 mm i 1szt. spinki przeciwwiatrowej 25 x 27mm we wstępnie wywierconych otworach. Gwoździ nie wbija się za mocno, z powodu zapewnienia dylatacji i uniknięcia niepożądanych deformacji. Podczas układania należy pozostawić między poszczególnymi częściami tzw. szczelinę dylatacyjną o wielkości 4,9 mm. Czubek zakładanego elementu powinien zostać wysunięty o 4,9 mm. W chłodne dni przykłada się większą wagę do wymaganej szczeliny dylatacyjnej.

Lista techniczna i instrukcja montażu do pobrania

Dokumenty i protokoły EB1

Produkty Ekoternit spełniają wymagania norm europejskich i czeskich.

Rodzaje pokrycia dachowego

KALKULATOR CENY

Wypróbuj nasz kalkulator i uzyskaj wstępną informację o cenie.

Spróbuj
© 2022 Ekologiczne pokrycie dachowe EKOternit ® - część grupy Fortemix, s.ro.